Szpital Chirurgii Jednego Dnia to alternatywa XXI wieku dla standardowej opieki medycznej. Koncepcja takiego szpitala narodziła się w Stanach Zjednoczonych i bardzo szybko rozpowszechniła się na całym świecie. Główną ideą takiego rodzaju szpitala jest przygotowanie pacjenta oraz wykonanie koniecznego dla niego zabiegu w minimalnym czasie (24h), przy użyciu nowoczesnego sprzętu.
Posiadanie kluczowych elementów wyposażenia medycznego pod ręką przez cały czas jest niezmiernie istotne dla zapewnienia kompleksowej opieki pacjentów.
Szpital, który oferuje jednodniowe zabiegi chirurgiczne powinien być przygotowany na każdą zaistniałą okoliczność. Dlatego też sprzęt do kliniki jednego dnia niewiele różni się od tego, który oglądamy w dużych szpitalach. W podstawowym wyposażeniu szpitala jednego dnia znajdziemy: defibrylatory, monitory pacjenta, stoły chirurgiczne, aparaty EKG i USG, aparaty do znieczulenia, sterylizatory, lampy, ultrasonografy, jednostki elektrochirurgiczne, podgrzewacze koców/płynów Utrzymywanie ich pod ręką jest kluczowe dla sukcesu operacyjnego szpitala i świadczonej w nim opieki zdrowotnej.
Jednak szpital to nie tylko sprzęt, lecz także meble medyczne. W skład mebli szpitalnych w szpitalu jednego dnia wchodzi taki sprzęt jak łóżka, fotele do pobierania krwi, stoły do badania niemowląt, parawany, wieszaki na kroplówki, stoły zabiegowe, fotele do pobierania krwi, itp. Rodzaj mebli szpitalnych w sali jest zazwyczaj określany przez jego przeznaczenie i ma być funkcjonalny zarówno dla pacjenta, jak i dla lekarza.
Popularnym rodzajem mebli przeznaczonych do sali szpitalnej jest regulowane łóżko szpitalne. Szafki przyłóżkowe są często umieszczane z boku łóżka i są często używane do spożywania posiłków.
Meble szpitalne, które wchodzą w skład gabinetu lekarsko/zabiegowego to również parawany, które mają na celu chronić prywatność pacjenta. Parawan zapewniający pacjentowi swobodę przy badaniu oraz dyskrecję jest umieszczony na metalowej ramie, a w jego środku znajduje się tkanina.
W szpitalnych izbach przyjęć zawsze znajduje się fotel oraz kozetka medyczna. Meble te służą pacjentom do siedzenia lub leżenia podczas badania.
Fotel laryngologiczny, taki jak np. wysoce funkcjonalny w takiej dziedzinie Fotel FoZa – Surgi powinien wykazywać się pełnym komfortem dla pacjenta, który poddawany jest zabiegowi. Ma on szerokie zastosowanie, począwszy od chirurgii szczękowej, a skończywszy na zabiegach okulistycznych.
Fotel zabiegowy FoZa Multi jest wykorzystywany w gabinetach zabiegowych o różnej specyfikacji. Z racji swojej budowy oraz regulacji, idealnie nadaje się do długich zabiegów. FoZa Multi ma wiele pozycji oparcia, podłokietników i dodatkowych akcesoriów, zależnie od wymagań samego zabiegu, jak i potrzeb pacjenta. Fotel posiada funkcję elektrycznej regulacji wysokości jak i kąta pochylenia oparcia pleców, podudzia oraz podnóżka, co zdecydowanie ułatwia dostosowanie go indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.
Jeśli chodzi o meble przeznaczone dla lekarzy oraz całego personelu medycznego, możemy wyróżnić taborety medyczne i fotele zaprojektowane i wykonane w taki sposób, by zapewnić lekarzom i innym pracownikom szpitala pełen komfort pracy. Ważne jest to, by do wykonania jakiegokolwiek badania czy też zabiegu prawidłowo dostosować wysokość fotela/taboretu przeznaczonego dla lekarza do fotela lub stołu zabiegowego, na którym znajduje się pacjent.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, ta strona i prezentowane na niej treści są przeznaczone wyłącznie dla osób wykonujących zawód medyczny lub prowadzących obrót wyrobami medycznymi.
Klikając przycisk "Wchodzę" potwierdzasz, że jesteś związany zawodowo z profesjonalną opieką medyczną: